Dromet zwycięzcą turnieju

Częstochowianki z kompletem zwycięstw wygrały rozgrywany w niedzielę turniej. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Ostrowa i Bydgoszczy.

W sobotę zespół ZSMS Bydgoszcz zmierzył się z juniorkami Drometu oraz rozegrał sparingowe starcie z pierwszą drużyną naszego klubu. Dromet wygrał 87:61, ale nasze juniorki wysoko przegrały ze swoimi rówieśniczkami z Bydgoszczy. Z całą jednak pewnością dziewczyny, które mają stanowić o przyszłości klubu odebrały ten sparing jako wartościową lekcję.

Sam turniej zaczął się od kolejnego starcia Drometu z ZSMS-em. Tym razem nasze koszykarki wygrały 93:56, a najskuteczniejsze w naszym zespole były Lucyna Kotonowicz, Agnieszka Motyl oraz Martyna Stasiuk. W swoim czwartym i ostatnim meczu w Częstochowie bydgoszczanki poległy w meczu z Ostrovią Ostrów. W spotkaniu było bardzo dużo fauli i zwłaszcza w I kwarcie dużo rzutów osobistych. Ostatecznie jednak grające w Lidze Centralnej ostrowianki wygrały 77:53. Ostatni mecz miał wyłonić zwycięzcę turnieju.Do przerwy Dromet prowadził różnicą 10 punktów, a duża w tym zasługa Katarzyny Hepner. Rozgrywająca wraz ze Stasiuk i Kotonowicz stanowiła o głównej sile zespołu. Po przerwie nasze koszykarki sukcesywnie zwiększały przewagę wygrywając 96:74. Najwięcej punktów w całym turnieju zdobyła Lucyna Kotonowicz, zaś MVP turnieju wybrana została Agnieszka Motyl.

Dromet AJD Częstochowa – ZSMS Bydgoszcz 93:56 (23:16; 23:15; 29:14; 18:11)

Dromet: Kotonowicz 26, Motyl 15, Stasiuk 15, Kwiatek 9, Hepner 9, Łaskowska 8, Śliwakowska 6, Kupczak 3 , Błażejczak 2, Lada 0, Całus 0, Kałuża 0

ZSMS Bydgoszcz – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 53:77 (14:21; 11:19; 12:20; 16:17)

Dromet AJD – TS Ostrovia 96:74 (25:21; 25:19; 23:20; 23:14)

Dromet: Kotonowicz 39, Stasiuk 22, Hepner 14, Kupczak 12, Motyl 7, Kwiatek 2, Łaskowska 0, Błażejczak 0, Śliwakowska 0