Porażka Żeromskiego z Mustafem

W starciu dwóch doświadczonych drużyn nie mogło zabraknąć emocji, ale ostatecznie to grający u siebie Mustaf pokonał osłabionego Żeromskiego 74:62.

Drużyna Mustafa wystąpiła w niemalże najsilniejszym składzie i od pierwszych minut dyktowała warunki zawodnikom UKS Żeromski. Na początku bardzo dobrze spisywał się Łukasz Cwalina zdobywca dwunastu punktów. W odpowiedzi gospodarze przeciwstawili grającą skutecznie i zespołowo całą drużynę. Niestety dla przyjezdnych, w dwóch pierwszych częściach gry właściwe nie miał wsparcia w kolegach Łukasz Wiaderek, skuteczny zwłaszcza w rzutach trzy punktowych (3×3). Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 14:17 dla gości.

W drugiej kwarcie popisywali się rzutami za trzy punkty Rafał Kowalski i Michał Skalik, co w konsekwencji doprowadziło do sześcio – punktowej przewagi UKS Mustaf. Po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał stan 34:28 dla UKS Mustaf.

Po przerwie dominowali na parkiecie zawodnicy gospodarzy, bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku zagrał przede wszystkim Michał Skalik. Dzięki jego skutecznej grze i dobrej obronie pozostałych zawodników „Mustafa” po trzech kwartach było 52:42.

Czwarta kwarta to koncertowa gra Rafała Kowalskiego, Janusza Poradomskiego i Michała Skalika, którzy dwoili się i troili pod oboma koszami, grając szybko i skutecznie doprowadzili do przewagi w 37 minucie meczu dziewiętnastoma oczkami dla drużyny UKS Mustaf. Dużą rolę w przełamaniu Żeroma odegrała ich rekordowa ilość strat.

Mecz zakończył się wynikiem 74:62 dla UKS Mustaf, potwierdzając, iż drużyna z aL. Niepodległości nie radzi sobie z porażkami, które bardzo źle wpływają na ich morale. Przyczyn należy szukać prawdopodobnie w tak dużych stratach personalnych, które uniemożliwiają normalne rozgrywanie i przygotowywanie się do kolejnych spotkań.. UKS Żeromski wystąpił bez chorych: Jacka Cykowskiego, Rafała Nenarta, Łukasza Piecha, Artura Kamińskiego, pomimo to należą się ogromne słowa uznania za wolę walki.

UKS Mustaf – UKS Żeromski 74:62 (14:17; 20:11; 18:14; 22:20)

Mustaf:
Michał Skalik 18 (2×3), Rafał Kowalski 17 (2×3), Bartek Kulpa 11 (1×3), Janusz Poradomski 10, Paddy Owusu 9, Andrzej Śmilgin 5, Marek Żelazko 2, Jakub Kamyk 2, Tomasz Chudaszek 0, Łukasz Kowalik 0, Robert Gruszczyński 0

Żeromski:
Łukasz Wiaderek 19 (3×3), Jakub Cwalina 12, Marcin Pałasz 11, Sławomir Siorek 7, Łukasz Myrda 7, Arkadiusz Mojsa 6 punktów i Paweł Sztonder 0

Następny mecz już w najbliższy wtorek tj. 20.02. 2009r. o godzinie 17.00 w Sali Gimnastycznej przy al. Niepodległości 16/18. Podejmować będziemy zespół Mad Max podopiecznych Mikołaja Ładniaka.

Autor: Arek Mojsa