Miażdżąca porażka w Rosji

Czwartkowy wyjazd do Rosji okazał się nieudany dla częstochowskiego Domexu Tytana AZS-u. Podopieczni Grzegorza Wagnera ulegli w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV Iskrze Odincowo 0:3. Rewanż 2 lutego (wtorek) w hali Polonia.

Jedynie w pierwszym secie częstochowianie stawiali duży opór gospodarzom. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili nawet 8:5. Następnie Rosjanie wzięli się za nadrabianie strat i po chwili na tablicy świetlnej widniał wynik 10:10. Zacięty bój trwał do stanu 20:20. W kolejnych akcjach górą okazali się drudzy wicemistrzowie Rosji, którzy ostatecznie wygrali 25:21.

Druga partia była zacięta tylko na początku do stanu 6:6. Potem prowadzenie objęli zawodnicy Iksry, nie oddając go do końca. Zwyciężyli w niej 25:14. Żadnych emocji nie dostarczyła natomiast trzecia odsłona, w której od początku do końca dominowali miejscowi. Zasłużenie więc pokonali siatkarzy spod Jasnej Góry 25:15.

Do kolejnej rundy częstochowianom będzie niezwykle trudno uzyskać awans. We wtorkowym rewanżu muszą bowiem nie tylko zwyciężyć 3:0, ale również rozstrzygnąć na swoją korzyść „złotego seta”.

Domex Tytan AZS Częstochowa: Nowakowski 7, Drzyzga, Łuka 3, Wiśniewski 4, Janeczek 12, Gradowski 3, Zatorski (libero) oraz Wierzbowski 1, Kardos, Mikołajczak i Kankaanpaa 1.

Iskra Odincowo: Astashenkov 11, Schops 18, Spiridonov 13, Egorchev 4, Makarov 3, Kruglov 10, Emakov (libero) oraz Mysin, Miranda i Susanin.

Iskra Odincovo – Domex Tytan AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:14, 25:15)