Dobre występy Ajaks-u Częstochowa w turniejach halowych

Młodzi zawodnicy Ajaks-u Częstochowa, bardzo dobrze spisali się w dwóch turniejach halowych. W Mysłowicach zajęli pierwsze miejsce, nie odnosząc żadnej porażki, a w Zabrzu drugie, przegrywając dopiero w finale z zespołem Zaborza.

VII HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIKA 1995 O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA MYSŁOWIC

W turnieju wzięło udział siedem drużyn, grających systemem każdy z każdym. Jedyną niepokonaną drużyną okazał się AJAKS Częstochowa prowadzony przez trenera Dawida Krzętowskiego, a na szczególne wyróżnienie z częstochowskiej drużyny zasłużył Arkadiusz Porochnicki, który został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju.

AJAKS – MK KATOWICE 4:2

Skład Ajaksu: Igor Woźniak (bramkarz), Kamil Czajka, Aleksander Kopeć, Arkadiusz Porochnicki, Chajduś Patryk, Dobosz Maciej, Pala Wojciech, Rorat Bartłomiej, Jędrzejczyk Robert

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIKA 1999 O PUCHAR PREZESA
MKS „ ZABORZE ” ZABRZE

W turnieju wzięło udział siedem drużyn (jedna drużyna nie dojechała) podzielonych na dwie grupy. W rozgrywkach grupowych Ajaks zwyciężył kolejno z: Józefką Chorzów 1:0, Delfinkiem Bytom 4:2, MKS Zaborze II 2:0. W półfinale wygrał z Rozwojem Katowice 1:0, a w finale niestety nie sprostał pierwszemu zespołowi z Zaborza i przegrał 4:1. Tym samym zajął drugie miejsce w turnieju.

Zespół AJAKS–u wystąpił w składzie: Radosław Baran (uznany za najlepszego bramkarza), Łukasz Bartosik, Mateusz Mielczarek, Norbert Kasperkiewicz, Łukasz Gałuszka, Marcin Łygaś, Jakub Ciuk, Albert Opala, Maciej Lis.
Opiekunem drużyny był Aleksander Brdąkała.