Kamienica i Kłobuck na remis

Zaledwie w odstępie sześciu dni drużyny OSiR Kłobuck i UKS „Dwójka” Kamienica Polska rozegrały dwa zaległe mecze z 4 i 13 kolejki OLK. Bilans spotkań jest remisowy.

Pierwsze spotkanie zostało rozegrane 9 lutego w hali sportowej przy ulicy Bohaterów bitwy nad Mokrą w Kłobucku. Mecz ten był bardzo zacięty o czym świadczą m.in. rezultaty dwóch pierwszych kwart 24:23 i 20:21. Trzecia odsłona to mocne uderzenie gospodarzy, którzy dzięki skutecznej obronie strefowej z którą UKS nie mógł sobie poradzić oraz bardzo szybko wyprowadzonym kontratakom objął dziesięciopunktowe prowadzenie 63:53. Z tak wypracowana przewagą gospodarze troszkę uśpieni przystąpili do ostatniej części meczu. Zawodnicy gości skrzętnie to wykorzystali i dzięki zdobytym 12 punktom z rzędu objęli dwupunktowe prowadzenie. Jednak to było wszystko na co w tym dniu było ich stać. Gospodarze szybko się „otrząsnęli”, dzięki celnie egzekwowanym rzutom osobistym wyszli na prowadzenie, które dowieźli do końcowego gwizdka 76:70.

OSiR Kłobuck – UKS „Dwójka Kamienica Polska 76:70
(24;23, 20;21, 19:9, 13:17)

Kłobuck
M. Sawicki 17(3), B. Saran 13(1), K. Kużnik 12(2), R. Nowak 12, A. Puchała 10(2), R. Kowalczyk 9, P. Woźniak 3(1), P. Sagan 0

UKS “Dwójka”
D. Barszcz 23(4), P. Gałka 13, P. Ujma 13(1), K. Pańczyk 10, W. Kulawik 9, Ł. Piech 2, Ł. Borycki 0, M. Bieniek 0.

Mecz rewanżowy to równie wyrównany bój. Pierwsze dwie kwarty to wymiana kosz za kosz. Żadna z drużyn nie osiągnęła w pierwszych dwudziestu minutach większej przewagi niż cztery punkty. Do przerwy więc wynik brzmiał 30 :34 dla drużyny gości. Trzecia kwarta miał dwa oblicza. Początkowo zawodnicy z Kłobucka powiększyli przewagę do siedmiu punktów 33:40 i 39:46, jednakże ta część gry dzięki bardzo skutecznemu Przemkowi Ujmie zakończyła się czteropunktowym zwycięstwem UKS. Tym sposobem na tablicy wyników ponownie pojawił się remis 48:48. Czwarta kwarta rozpoczęła się od dwóch trójek w wykonaniu Przemka Ujmy i Dominika Barszcza co dało ośmiopunktowe prowadzenie UKS. Goście nie złożyli broni, zdobyli pięć punktów z rzędu i zniwelowali przewagę UKS do dwóch oczek 55:53. Scenariusz tego meczu wskazywał, że o wygranej zdecydują końcowe sekundy. Jednak tym razem rozstrzygniecie zapadło wcześniej aniżeli w pierwszym meczu. Końcówka to świetna obrona drużyny gospodarzy, którzy w ostatnich czterech minutach nie pozwolili gościom na zdobycie choćby punktu i „koncert” Przemka Ujmy w ataku, który w pojedynkę rozmontował drożynę Kłobucka zdobywając w tym fragmencie dziewięć punktów. Ostatecznie UKS wgrał 71:55 odrabiając z nawiązką sześciopunktową porażkę na wyjeździe co zapewne będzie istotne przy ustalaniu tabeli po rozegraniu rundy zasadniczej.

UKS „Dwójka” Kamienica Polska – OSiR Kłobuck 71:55
(18:18, 12:16, 18:14, 23:7)