Mad Max lepszy w meczu na szczycie

Kolejne, trzynaste z rzędu zwycięstwo odnotował na swoim koncie lider Okręgowej Ligi Koszykówki, zespół „Mad Max” Czarny Las. Tym razem podopieczni Mikołaja Ładniaka ograli na wyjeździe trzeci w tabeli UKS „Mustaf” Częstochowa 71-79

Tak więc „Śliniakom” nie udał się rewanż za pechową porażkę z pierwszego meczu w Czarnym Lesie. Pierwsza połowa spotkania, wygrana przez gospodarzy 42-35 dawała im nadzieję na zwycięstwo. Mustaf skupił swą uwagę w grze obronnej na Piotrku Morawskim, w którego grze upatrywał największe zagrożenie. Taktyka ta nie sprawdziła się do końca, bo choć „Siwy” zdobył tylko 3 „oczka”, to świetna gra Michała Nalewajki i Rafała Olejnika w II połowie pozwoliły zespołowi z Czarnego Lasu na odniesienie zwycięstwa.

Jednak języczkiem u wagi była postawa odważnie i skutecznie grającego, Mateusza Tomżyńskiego. To jego udane wejścia pod kosz i rzuty z półdystansu sprawiły, że gospodarze ponieśli porażkę. Jeszcze w 7 minucie IV kwarty ekipa Cezarego Gajdy prowadziła 65-64, ale w ostatnich minutach gry za 5 przewinień boisko opuścić musiało trzech zawodników Mustafa:Paddy Owusu, Michał Dąbrowski oraz debiutujący w drużynie częstochowskiej, Szymon Rynkiewicz. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachował zespół Mad Max-a i to on cieszył się z wygranej. Na usprawiedliwienie gospodarzy wspomnieć trzeba, że z różnych względów w ich szeregach zabrakło Roberta Pęczaka, Janka Poradomskiego i Rafała Kowalskiego. Wprawdzie Michał Skalik robił, co mógł, ale nie miał odpowiedniego wsparcia w kolegach z drużyny. Wydawało się, że Mustaf wykorzysta swoją przewagę pod tablicami, bowiem grał z trzema wysokimi graczami. Okazało się jednak, że nie ma ich kto obsłużyć podaniami pod kosz rywala i w efekcie zdobyli oni w sumie zaledwie 20 punktów. Trzeba przyznać, że obie drużyny stworzyły ciekawe i stojące na niezłym poziomie widowisko.

UKS „Mustaf” Częstochowa – „Mad Max” Czarny Las 71-79 (21-17, 21-18, 11-18, 18-26)

Mustaf: Skalik-33(4×3), Dąbrowski-13(1), Kowalik-7(1), Owusu-6, Sośniak-4, Rynkiewicz-4, Konieczny W.-3, Kulpa-1.

Mad Max: Nalewajka-21, Tomżyński-17, Olejnik-12(2), Ładniak-9(3), Piech-9, Tomzik-7, Morawski-3(1), Flasiński-1, Serwiak-0.