Wygrana Drometu

Dromet Częstochowa pokonał we własnej hali Koronę Wschowa. Częstochowianki od początku dominowały i wygrały 95:58
STATYSTYKI

Mecz tylko w pierwszych minutach był wyrównany. Dromet i Korona długo grały punkt za punkt. Dobra gra Lucyny Kotonowiczoraz dobra gra na tablicach Martyny Stasiuk sprawiły, że Dromet z minuty na minutę coraz bardziej dominował. Wprawdzie w zespole gości dobrze prezentowała się Sylwia Błaszyk oraz Małgorzata Andrzejewska, jednak tego dnia to było zbyt mało. Po pierwszej kwarcie Dromet prowadził już 24:13.

W drugiej kwarcie Dromet kontynuował marsz bo przekonywujące zwycięstwo. Wciąż skutecznie grał duet Kotonowicz – Stasiuk (17 z 25 punktów Drometu w tej kwarcie). Bardzo dobrą zmianę dała Ola Kupczak oraz Anita Dziegiedź.W zespole Korony punktowała osamotniona Małgorzata Andrzejewska. Dromet skutecznie bronił i wyprowadzał zabójcze kontry. Ozdobą była akcja Kupczak – Kotonowicz – Stasiuk. Do przerwy Dromet prowadził już 49:23.

Po zmianie stron Dromet wciąż mocno naciskał. Koszykarki Korony zdobyły pierwsze punkty dopiero w połowie kwarty. Duet Kotonowicz – Stasiuk w zdobywaniu punktów wyręczyła w tej części Edyta Mielczarek (12 oczek w 3 kwarcie). Przewaga Droemtu wciąż rosła. Najwyższe prowadzenie wynosiło 43 punkty.

W ostatniej kwarcie w szeregach naszego zespołu wkradło się sporo rozluźnienia. Dromet nie atakował już tak skutecznie. Często gubił piłkę i popełniał błędy w obronie. 14 punktów w tej kwarcie zdobyła dla gości wspominana już Andrzejewska. Dromet tę kwartę przegrał, ale i tak wysoko zwyciężył 95:58.

Dromet AJD Częstochowa – WUKS Korona Marmorin Wschowa 95:58 (24:13, 25:10, 27:12, 19:23)

Dromet AJD – Kotonowicz 25, Mielczarek 22, Stasiuk 19, Filipek 7, Juchniewicz 7, Kupczak 6, Dziegiedź 5, Motyl 4, Hepner 0