Porażka i trzecie miejsce Kolejarza na koniec sezonu.

W sobotę 13 Marca 2010 w Słupsku odbył się mecz X kolejki II ligi Badmintona pomiędzy drużynami BKS PRZEMYSŁÓWKA KOLEJARZ CZĘSTOCHOWA a SKB PIAST SŁUPSK. W całym spotkaniu lepszy okazał się Piast pokonując Kolejarza 3:2 i zapewniając sobie awans do ekstraklasy.

Mecz rozpoczęli singliści. Maciej Ociepa zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Pawłem Drożdżem. Pierwszy set to wyrównana walka punkt za punkt. W decydującym momencie seta Maciej popełnił dwa niewymuszone błędy i przegrał pierwszego seta 21:19. Po zmianie stron i cennych uwagach trenera Tadeusza Brzozowskiego Ociepa opanował sytuacje rozgrywając spokojnie każdą akcje, co poskutkowało wysoką wygraną 21:8.

Konsekwentnie grający częstochowianin nie pozwolił także w trzecim secie dojść do głosu Drożdżowi uzyskując już na początku 6 punktową przewagę by wygrać ostatecznie 21:12. Kolejarz prowadzi 1:0.

W drugim pojedynku zmierzyły się panie Agata Stelmaszczyk i Kamila Augustyn. Mecz z Kolejarzem dla Augustyn był wyjątkowy, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Olimpijka postanowiła zakończyć karierę reprezentacyjną. Agata podjęła walkę nie oddając Kamili żadnego punktu za darmo, ostatecznie jednak przegrała 21:7, 21:6 co pokazuje jak dobrą zawodniczką jest Augustyn. Wynik meczu w tym momencie to 1:1.

W najbardziej emocjonującym spotkaniu Marcin Ociepa i Adam Sowa zmierzyli się z parą gospodarzy Piotrem Żołądkiem i Łukaszem Jończykiem. Pierwszy set to walka punkt za punkt, żadna ze stron nie potrafiła sobie wypracować kilku punktowej przewagi. W końcówce więcej spokoju i koncentracji zachowali goście i wygrali 21:19. Drugi set zaczął się od 5 punktowej przewagi zawodników Piasta. Częstochowianie systematycznie odrabiali stratę i na przerwę schodzili przy stanie 11:9 dla gospodarzy. Para Jończyk/Żołądek do samego końca utrzymywała dwu punktową przewagę, przy stanie 20:18 miała dwa setbole. Oba zostały obronione przez parę Ociepa/Sowa. Obie pary do stanu 23:23 wymieniały się prowadzeniem. W tym momencie więcej zimnej krwi zachowali wyszli na prowadzenie 24:23 i wykorzystali 2 lotkę meczową wygrywają 25:23.

Kolejarz wygrywał 2:1 i potrzebował jednego punktu, aby awansować do ekstraklasy. Miał na to dwie szanse. Pierwszą z nich była gra podwójna pań. Agata Stelmaszczyk i Kinga Rudolf a ich przeciwniczkami były Mariola Grządzielska i Kamila Augustyn. Emocje w pierwszym secie trwały do stanu 16:16, wtedy do głosu doszły gospodynie nie oddając już żadnego punktu w tym secie wygrywając go 21:16. Drugi set to spokojna gra pary Augustyn/Grządzielska, które uzyskały od samego początku przewagę utrzymując ją do końca, wygrywając tego seta wysoko 21:11. Na tablicy wyników widniał wynik 2:2 co świadczyło, że o zwycięstwie zadecyduje ostatni mecz. Trener Tadeusz Brzozowski w tym spotkaniu postanowił wystawić parę Maciej Ociepa, Kinga Rudolf. Ich przeciwnikami była para Marlena Flis i Łukasz Jończyk. Dopingowani przez licznie zebranych kibiców gospodarze wygrali minimalnie pierwszego seta 21:18. Drugi set to niesamowita gra Jończyka, któremu udawało się niemal wszystko. Gospodarze uzyskali 7 punktową przewagę na początku seta prowadząc 8:1, wtedy do odrabiania strat ruszyli częstochowianie, przy stanie 15:16 dla gospodarzy minimalny aut po smeczu Macieja i SKB znów odskoczył na dwu punktową przewagę, niestety Kinga i Maciej nie potrafili już odrobić tej straty przegrywając tego seta 21:16. Tym zwycięstwem Piast zapewnił sobie awans do Ekstraklasy. Drugie miejsce w lidze zajął AZS UWM Olsztyn, który w niedziele we własnej hali pokonał KS MASOVIE Płock 5:0. Trzecie miejsce zajął Kolejarz, czwarte Masovia Płock, piąte Stal Nowa Dęba a szóste wycofany z ligi Walter Rzeszów.

Badmintonowi Klub Sportowy Kolejarz Częstochowa chce bardzo podziękować za wsparcie w tym sezonie sponsorom: „CZ.P.B.P. Przemysłówka” S.A, „Fortum”, „Kar-Bud” Zakład Remontowo Budowlany, „Komobex Inel” Spółka z o.o, „Stilmar”, Restauracji „Astoria”, „Wachełka i Łyczba”, Miastu Częstochowa, Śląskiemu Okręgowemu Związkowi Badmintona, Portalowi sportowemu „sport.czest.pl”, bez których start w rozgrywkach drugiej ligi nie byłby możliwy.

Wyniki meczu:
BKS PRZEMYSŁÓWKA KOLEJARZ CZĘSTOCHOWA : SKB PIAST SŁUPSK
2 : 3

Maciej Ociepa vs Paweł Drożdż 19:21, 21:8, 21:12;
Agata Stelmaszczyk vs Kamila Augustyn 7:21, 6:21;
Marcin Ociepa/Adam Sowa vs Piotr Żołądek/ Paweł Jończyk 21:19, 25:23;
Agata Stelmaszczyk/Kinga Rudolf vs Mariola Grządzielska/ Kamila Augustyn 16:21, 11:21
Kinga Rudolf/Maciej Ociepa vs Marlena Flis/Paweł Jończyk 18:21, 16:21