Mustaf zdobył Kłobuck!

W drugim meczu I rundy play-off częstochowskiej Okręgowej Ligi Koszykówki OSiR Kłobuck podejmował we własnej sali UKS „Mustaf” Częstochowa. Gospodarzom do awansu do półfinału potrzebne było zwycięstwo, bowiem pierwsze spotkanie wygrali na wyjeździe 65-57. Jednak koszykarze Mustafa wyciągnęli właściwe wnioski z tej porażki i pewnie pokonali zespół Rafała Kowalczyka 90-73.

Pierwsza kwarta to świetna gra środkowego „Śliniaków”, Wojtka Koniecznego, który przypomniał sobie we właściwym momencie o swoich najlepszych występach. Był bardzo skuteczny pod koszem rywali, świetnie walczył pod tablicami i wykorzystywał bezlitośnie każde podanie pod koszek. Swą grą sprawił sobie znakomity prezent imieninowy i dodał wiary kolegom z drużyny. Trzy „trójki” Marcina Sawickiego w drugiej kwarcie pozwoliły jednak zespołowi OSiR-u objąć prowadzenie w meczu 46-44 do przerwy. Następne dwie kwarty to jednak bardzo dobra gra Mustafa, w którego szeregach trudno było znaleźć słabe punkty. Stopniowo powiększali swoją przewagę schodząc na ostatnią przerwę przy wyniku 56-67. Tym razem Mustaf nie doprowadził do nerwowej końcówki grając uważnie do końca meczu. W środę odbędzie się ostatnie, decydujące spotkanie o 19.30 w sali Gimnazjum nr 9.

OSiR Kłobuck – UKS „Mustaf” Częstochowa 73-90 (18-23,28-21,10-23,17-23)
stan rywalizacji do dwóch zwycięstw 1-1.

Kłobuck :Nowak 18, Sawicki 15(3×3), Kużnik 15, Saran 12, Kowalczyk 10, Puchała 3(1), Sagan 0, Wożniak 0.

Mustaf: Konieczny 23, Skalik 20(2), Dąbrowski 11, Pęczak 10(2), Owusu 8, Kulpa 7(1), Sośniak 7, Kowalik 3(1) ,Żelazko 1, Rynkiewicz 0, Kowalski 0.