Sukces Badmintonistów

Olbrzymi sukces odnieśli badmintoniści MKS Dwójka Blachownia podopieczni trenera Leszka Gabryjelskiego w rozegranych w Płońsku zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych 07-09.05.2010.

Mistrzem Polski w grze pojedynczej juniorów młodszych został Kamil Korbel. W parze z Karoliną Gajos wywalczyli srebrny medal w grze mieszanej, a Karolina srebro w grze pojedynczej juniorek młodszych.

Kamil po zwycięstwie w pierwszej rundzie z Oskarem Kornafelem z Warmii Olsztyn 21/7, 21/7 w drugiej rundzie stoczył zacięty pojedynek z Miłoszem Bochatem z Solca Kujawskiego. Po przegraniu pierwszego seta do 9 zwyciężył dwa następne do 10 i 18. W walce o medal zwyciężył zawodnika Hubala Białystok Krzysztofa Jakowczuka 21/16, 21/12. W ½ finału ograł Daniela Gujskiego z Kiko Zamość 21/17, 21/19. Niedzielny finał to zacięty mecz i końcowy sukces po trzysetowym pojedynku trzymającym cały czas w napięciu. Wynik meczu z Mateuszem Świerczyńskim (Orkan Przeźmierowo) 21/18, 19/21, 21/18.

W parze z Karoliną Gajos po trzech zwycięstwach 21/2, 21/8 z parą Rzeszotalski/Morowiec (MMKS Kędzierzyn Kożle), 21/8, 21/10 z parą Kuszryński ( Trójka Tarnobrzeg)/Myzia (Sokół Ropczyce) w ½ finału pokonali faworyzowaną parę Buczyński/ Haracz (Orbitek Strzszęcin/Technik Głubczyce) 23/21, 21/13. W finale nie sprostali parze Sado/Belicka ( Odbitek Straszęcin/ Orlicz Suchedniów) ulegając minimalnie 19/21, 18/21.

Prawdziwe dreszczowce grała Karolina. Po pierwszej zwycięskiej rundzie z Marleną Suchenią z Kielc 21/5, 21/8 aby dotrzeć do finału rozegrała trzy ciężkie mecze trzysetowe. I tak kolejno ograła Marię Taraszkiewicz z SKB Suwałki 21/10, 11/21, 21/17, Edytę Mietła (Spartakus Niepołomice ) 21/13, 16/21, 21/15, oraz Joannę Stanisz (Sokół Ropczyce) 21/10, 8/21, 21/18. W finale nie sprostała Kindze Haracz (Technik Głubczyce) ulegając 18/21, 12/21.

W zawodach grały jeszcze cztery zawodniczki z Częstochowy. Natalia Ociepa (Olimpijczyk Cz-wa /Marta Jaworska (BKS Kolejarz Cz-wa) zakończyły zawody na miejscu dziewiątym. Jaworska w grze mieszanej, Sylwia Cipior (LUKS Jedynka Cz-wa) oraz parz Cipior/Dagmara Romańska (LUKS Jedynka Cz-wa ) odpały w pierwszych rundach.
W klasyfikacji Klubowej MKS Dwójka Blachownia zajął drugie miejsce a w klasyfikacji województw nasze województwo było na trzecim miejscu.