Kamienica w finale!

Decydujące starcie pomiędzy AZS Politechnika Częstochowa a UKS Dwójka Kamienica Polska zakończyło się zwycięstwem koszykarzy Dwójki. Zwycięstwo 76:63 otworzyło Kamienicy drogę do finału.

Dzięki zwycięstwu w półfinałowej serii 2:1 zespół UKS „Dwójka” Kamienica Polska po raz pierwszy w historii zagra w finale ligi okręgowej, gdzie zmierzy się z zespołem Mad Max. Pierwsze spotkanie 29.05 godz. 13.00 w Czarnym Lesie, rewanż 02.06 godz. 20.00 w Kamienicy Polskiej.

AZS Politechnika Częstochowa – UKS „Dwójka” Kamienica Polska 63:76 (14:15, 7:20, 19:13, 23:28)

AZS
B. Gaworski 13(4), M. Szlichta 11(1), P. Ociepa 10, R. Szczepański 9(1), D. Sztajner 7, J. Kamyk 6(1), M. Banasiak 5(1), A.Suwalski 2 K. Palarz , M. Orlikowski 0

UKS
D. Barszcz 20(3), P. Ujma 17 (1), P. Gałka 16, Ł. Borycki 12, W. Kulawik 9(1), R. Ciejpa 2, K. Pańczyk 0

Drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy UKS „Dwójka” Kamienica Polska a AZS Politechnika Częstochowa dostarczyło zdecydowanie więcej emocji niż mecz otwarcia. Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy dzięki wysokiej skuteczności Przemka Ujmy w której zdobył 10 punktów objęli prowadzenie 18:14. Druga kwarta rozpoczęła się od powiększenia przewagi gospodarzy do 8 punktów w 15 minucie meczu (26:18). Ostatnie minuty tej kwarty należały do gości. Dzięki zdecydowanej i bardzo agresywnej obronie zmniejszyli oni straty do przerwy do jednego oczka (38:37). Trzecia i czwarta kwarta to niezwykle wyrównany bój. Prowadzenie w meczu zmieniało się kilkukrotnie. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi niż 3 punkty. Dopiero na 2 minuty przed końcem spotkania przy stanie 66:67 dla gości zawodnicy UKS zdobyli 6 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 72:67. Ostatnie sekundy to taktyczne faule gości, które nie miały już wpływu na końcowy rezultat. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 74:68, które ustaliło stan półfinałowej konfrontacji na 1:1. O tym z kim zespół Mad-MAX spotka się w finale zdecyduje trzeci mecz 24 maja 2010 roku w Hali Politechnik godz. 20.30.

UKS „Dwójka” Kamienica Polska – AZS Politechnika Częstochowa 74:68 (18:14, 20:23, 16:17, 20:14)