ZAKSA za silna dla Akademików

Częstochowskiej drużynie nie udało się pozbierać po sobotniej porażce z Resovią. Tym razem Akademicy we własnej hali ulegli kędzierzyńskiej ZAKSIE 0:3.

Na pierwszej przerwie technicznej częstochowianie przegrywali aż 2:8. Do drugiej udało im się zmniejszyć przewagę rywali tylko o jedno oczko. I choć w końcówce byli blisko dogonienia kędzierzynian, to jednak z parkietu zeszli pokonani.

Mniejszą przewagę mieli zawodnicy Krzysztofa Stelmacha w drugiej odsłonie. Na pierwszym time-out prowadzili zaledwie jednym „oczkiem”. Jednak na drugim – przewaga powiększyła się do trzech punktów i sukcesywnie wzrastała. W rezultacie AZS przegrał do 18.

W trzecim secie podopieczni Marka Kardosa również nie mieli szans z lepiej dysponowaną ekipą ZAKSY. Od początku to zawodnicy z Kędzierzyna mieli zdecydowaną przewagę, która doprowadziła ich do meczowego zwycięstwa za trzy punkty. Akademicy przegrali aż 14:25.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania został doskonale dysponowany Michał Ruciak z ZAKSY.

Tytan AZS Częstochowa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 18:25, 14:25)

AZS Częstochowa: Gierczyński, Nowakowski, Janeczek, Murek, Drzyzga, Wiśniewski, Dębiec (L) oraz Hebda, Gradowski, Oczko, Sobala.

ZAKSA: Zagumny, Jarosz, Czarnowski, Ruciak, Gladyr, Urnaut, Gacek (L) oraz Kaźmierczak, Idi, Witczak.